До початку зимових свят залишилось зовсім трохи, це такий собі період затишшя перед вечірками та привітаннями. Тим часом минув день зимового сонцестояння, сонце потроху починає затримуватися на небі. Можливо, нам це ще не так помітно, та світла щодня ставатиме все більше. І, дивлячись в темряву, відчуйте, як змінюється світ, як зробило оберт життєве колесо, як ми обновляємося разом з світом. Пориньте у усвідомлення тепла, світла і новизни. Планами і настроєм діліться з близькими, приятелями, дітьми і батьками, чим більше людей розділяє ваші плани і вашу радість, тим більша віддача від всесвіту, тим більше енергії на їх здійснення.
Енергію ми отримуємо не тільки з внутрішніх сил, а й від сонця. Бо саме від сонячного світлу залежить якість нашого сну, а значить і повноцінний відпочинок. Кількість мелатоніну, гормону, що відповідає за сон, напряму залежить від кількості світла. Улітку та навесні довгий сонячний день, тому ми почуваємось енергійнішими. А зимою, коли світла недостатньо, мелатоніна стає більше, але серотоніну синтезується менше, та й нормальний ритм сну збивається, збільшується млявість та втомлюваність. Ще й недостача вітаміну Д, який приймає участь в багатьох процесах в організмі і виробляється під сонячним світлом, впливає на загальний стан.
Найкраще було б швиденько перемотати час і перескочити прямо в літо, або поїхати відпочивати в якусь південну країну, де багато сонця і тепла. Та є й більш прості і доступні можливості вплинути на настрій це заняття спортом та йогою, яскраві речі та враження, а також прийом вітаміну Д. Крім опорно-рухового апарату та імунітету, вітамін Д має величезний вплив на психологічний і емоційний стан людини. І достатній рівень цього вітаміну є значимим фактором, стримуючим розвиток депресійних станів.
А аптеки «Триоль» завжди готові запропонувати вам вітамінні комплекси з профілактичною дозою вітаміну Д та вітамін Д у чистому вигляді. При прийомі вітамінів в лікувальних дозах правильно буде попередньо проконсультуватися з лікарем.
Це архіважливе питання явно мучило вчених, бо було проведено цілу низку досліджень, що показали: алкоголь не змінює і не відміняє ефект антибіотиків, частково це корисний міф. Що правда, тільки частково, тож досить теорії, перейдемо до доведених фактів, невеликої їх частини: