Коли ми в аптеці готувались до зимових свят, здавалось, вже розвішені були блискучі, яскраві кульки та підморгувала всіма кольорами гірлянда, а чогось таки не вистачало. «Давай ще ефірною олією напахтимо!» - запропонувала колега, і пазл склався. На наш настрій впливає безліч чинників, задіяний кожен орган чуття, і ніяка дрібниця не буде зайвою. Ви ж, мабуть, помітили, що на зимові свята більшість косметичних брендів, у яких я є банна лінія або ароматичні свічки, обов’язково випускають лімітовану різдвяну серію.
Кожного року аромати трохи змінюються, але основна концепція залишається однаковою – це цитруси, хвоя та спеції. І особиста думка моєї колеги цілком збігалася з маркетинговою політикою великих корпорацій. Та й кожен погодиться, що Новий Рік без запахів ялинки, мандаринів та апельсинів зовсім не те. Останнім часом до них додався аромат імбирного печива, для дорослих зігріваючого глінтвейну зі спеціями. А чим крім настрою нам допомагають згадані ефірні олії? Почнемо розбиратись яку терапію ми непомітно отримуємо на свята.
В нашій країні частіша гостя в оселях це сосна, а не ялина, отож почнемо з неї. Запах сосни нам знайомий: міцний, запашний, лісовий, бальзамічно-деревний і свіжий. Дихаючи в лісі або додаючи в аромалампу олію, ми розслабляємо та гармонізуємо організм. Крім того олія сосни гарний антиалерген, допомагає роботі дихальної системи - полегшує відхаркування і дихання. При нежиті очищає носові порожнини і підтримує лімфатичну систему. А якщо залишити дерево у лісі, та взяти ефірну олію, її можна додати в базову, крем чи шампунь. Вона рекомендується для жирної і запаленої шкіри, освіжає, підтримує кровопостачання. Відмінний компонент для масажних сумішей і масел для ванни або для розслаблення м'язів. Ці властивості відомі настільки давно, що хвойний екстракт для ванн використовується навіть в традиційній медицині. А аюрведа вважає, що крім вище згаданого, свіжий аромат сосни зарядить бадьорістю і оптимізмом, зупинить жалість до себе та плаксивий настрій. І сосна несе в собі енергію і нові сили.
Другий компонент свята це цитрусові, і почнемо з мандарину. Особисто для мене ті мандаринки, що передавав дід Мороз з батькової роботи, означали початок свята і радували значно сильніше за цукерки. Так що беріть зі столу мандаринку, і поки чистите, читайте, що в цей момент покращується. Олія має психо-стимулюючі, антисептичні та заспокійливі властивості. Також олія мандарину знижує кров'яний тиск, допомагає діяльності шлунку - підтримує роботу травного тракту, заспокоює при здутті живота та нудоті. А ще гармонізує сон та ослаблює мігренозний головний біль. Якщо так вже склалось, що на ніч переїли, то цедра мандарину в чай, та мандаринка до чаю забезпечить вам спокійну ніч без неприємних ефектів від переїдання.
Аюрведа рекомендує мандарин людям трішки старшим, бо олія має виражений ефект афродизіаку, розбурхує фантазію і спокушає до дій. Зовнішнє використання допоможе жирній шкірі, звужуючи пори, висвітлюючи пігментні плями та зменшуючи гнійничкові висипи. Й для омолодження підійде, бо зменшує глибину зморшок, вирівнює рельєф та забезпечує тонус шкіри.
Як бачите, святкувати дійсно корисно для здоров’я, а аптеки “Триоль» завжди поруч в будні і свята.
Фітотерапія. В чому її переваги. Фітотерапія – це лікування хвороб за допомогою лікарських рослин. Вона має дуже давню історію і існує з часів виникнення людської цивілізації. Завдяки рослинам з’явилась перша народна медицина, яка згодом стала наукою.
Тому і зараз більшість сучасних ліків, які є на полицях аптек, містять екстракти різноманітних рослин. Рослинні препарати мають значну цілющу силу завдяки фармакологічній дії широкого спектру сполук, котрі в них містяться. Крім того, вони викликають набагато менше побічних реакцій, ніж синтетичні препарати.