Що робити в домашніх умовах, особливо коли не знижується температура у дітей. Стаціонарні випадки не розглядаємо, там поряд достатньо медперсоналу. Отож, найперше, на що слід звернути увагу, якщо температура не знижується, або знижується погано, це на питний режим. Про нього говорять спеціалісти, і знають всі бабусі, які зразу стараються напоїти вас літрами чаю. Але все ще незрозумілим залишається, що ж то за шаманство таке, коли препарати погано справляються, але варто підключити бабусин метод і пити чашку за чашкою малину, калину, імбир, обліпиху, як температура повільно починає повзти вниз?
Не секрет, що при підвищеній температурі людина швидко втрачає воду, кров стає густіша, серцю і ниркам працювати важче, підвищується і гірше переноситься інтоксикація. Щоб попередити зневоднення, потрібно більше пити, бо саме вода, вірніше її випаровування через всю поверхню шкіри – це простий і ефективний спосіб терморегуляції нашого організму. І якщо води в організмі недостатньо, то значить одна з основних ланок терморегуляції взагалі не працює. Зневоднення в дітей настає набагато швидше ніж в дорослих. Отож, якщо температура повільно знижується, то найперше потрібно не збільшувати дози жарознижуючих, і не експериментувати з ними, а почати напувати. Зневоднений організм частіше піднімає температуру вище потрібної для боротьби з інфекцією, і знижується в такому випадку температура важче.
Чим же краще поїти калиною-малиною, препаратами для пероральної регідратації (Регідрон, Іоніка) чи мінеральними водами? Правильна відповідь, особливо, коли це стосується дітей: в гострих випадках препаратами для пероральної регідратації, а далі будь чим, що дитина погоджується пити без зайвого стресу і сліз. Не бажано соки, особливо при втраті апетиту, та надто перекислені чаї, бо вони стимулюють секрецію шлункового соку і подразнюють слизову. Мінеральні води підходять для дорослих, але малечі краще давати щось солодке, щоб не провокувати ацетонемічний синдром. Отож найбільш підходящі в звичайній, не екстремальній ситуації компоти, відвари сухофруктів та підсолоджені чаї. Напувати краще не гарячими рідинами, а трохи теплими, тоді вода найкраще засвоюється.
А жарознижувальні препарати на будь який вік та смак завжди готові запропонувати в аптеках «Триоль».
Уже багато століть поспіль в медицині і косметології використовують ефірні олії. Вони володіють дивовижними цілющими властивостями, які не вдалося, поки що, відтворити людині. Ароматних олій багато, але зупинитися хочеться на найпопулярніших, і почнемо ми з лаванди. Чи знали ви, що в Україні тепер можна знайти справжні прованські краєвиди? Так-так, на Закарпатті біля міста Перечин висадили вісім гектарів лаванди. Для великого виробництва цього дуже мало, але щоб отримати яскраві емоції, насолодитися ароматом і доторкнутися до невимовної краси вистачить.