Це архіважливе питання явно мучило вчених, бо було проведено цілу низку досліджень, що показали: алкоголь не змінює і не відміняє ефект антибіотиків, частково це корисний міф. Що правда, тільки частково, тож досить теорії, перейдемо до доведених фактів, невеликої їх частини:
1987 р. Pihlajamäki KK. Huupponen RK.. – єфективність феноксиметилпеніциллина залишилась незмінною
1992 р. Lassman HB. Chen BL. Puri SK. – цефпіром довів свою безпечність
1990 р. Morasso MI. Gai MN. Arancibia A. – у эритроміцина незначна затримка всмоктування
1995 р. Seitz C. Garcia P. Arancibia A. – а от тетрациклин значно змінює свої фармокінетичні показники (та хто його зараз приймає взагалі?)
1976 р. Neuvonen PJ. Roos M. Tirkkonen J. – доведено, що хронічним алкоголікам потрібно більше доксицикліна через скорочення періоду напіврозпаду. Ну і цироз печінки на додачу до інфекції
1999 р. Preheim LC. Olsen KM. Yue M. – азитроміцин, тровафлоксацин и цефтріаксон прийом алкоголю не має впливу на ефективність (правда дослідження тільки на щурах
1991р. Barrio Lera JP. Alvarez AI. Prieto JG. – цефалексин и цефадроксил: збільшують виведення цефалексину в жовчі і знижають виведення цефадроксилу в мочі ( теж у щурів) Метронідазол, орнідазол, тінідазол, цефотетан та ко-тримоксазол (бісептол) – при прийомі будь-якого з цих препаратів спиртні напої повністю протипоказані.
І утримуватися від алкоголю потрібно як мінімум 24 години після закінчення лікування метронідазолом і 72 години – тінідазолом. Є препарати, що метаболізуються в печінці при допомозі того ж фермента, що й алкоголь, наприклад эритроміцин, циметидін, протигрибкові препарати (воріконазол, ітраконазол, кетоконазол). Якщо одночасно прийняти алкоголь і ліки, що претендують на свою долю цього фермента, - станеться конфлікт, і ліки програють. В організмі почнеться накопичення препарату, що може призвести до інтоксикаціі. Антибіотики з токсичною дією на нервову систему в поєднанні з алкоголем значно посилять сонливість, нудоту, запаморочення та пригнічення уваги. Тож можемо зробити висновок, що бокал шампанського не вплине значно на лікування сучасними антибіотиками, однак більше вже ризиковано. І негативний ефект від загальної інтоксикації організму навряд вартий короткої радості від бурхливо проведеного вечора.
Коли ми в аптеці готувались до зимових свят, здавалось, вже розвішені були блискучі, яскраві кульки та підморгувала всіма кольорами гірлянда, а чогось таки не вистачало. «Давай ще ефірною олією напахтимо!» - запропонувала колега, і пазл склався. На наш настрій впливає безліч чинників, задіяний кожен орган чуття, і ніяка дрібниця не буде зайвою. Ви ж, мабуть, помітили, що на зимові свята більшість косметичних брендів, у яких я є банна лінія або ароматичні свічки, обов’язково випускають лімітовану різдвяну серію.